Ogrody Ulricha

Wola Park swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu, historycznemu parkowi. Z początkiem XIX wieku rodzina Ulrichów stworzyła tu unikalną ogrodniczą przestrzeń. Od hodowli kwiatów, aż po pierwsze, żelazne szklarnie, w których hodowano egzotyczne owoce i tropikalną roślinność. Było to wzorcowe gospodarstwo ogrodnicze, które służyło nie tylko do uprawy roślin, ale także edukacji oraz odpoczynku wśród nietypowego dla Warszawy krajobrazu.  

Ogrody Ulrichów wraz ze swoimi okazałymi parkami stały się ulubionym miejscem spacerów mieszkańców tej części Warszawy. Jednak w drugiej połowie XX wieku, po śmierci ostatniej właścicielki, upaństwowienie przedsiębiorstwa przyczyniło się do jego stopniowego upadku i ostatecznie zostało zlikwidowane.
W 2002 roku rozpoczęła się w tym miejscu budowa Centrum Handlowego Wola Park, a rok później odrestaurowano i przywrócono do życia także zabytkowe miejsca znajdujące się na terenie Centrum.

Chcemy, aby Ogrody Ulricha wróciły do swojej świetności, zachwycały unikalnością i stanowiły prawdziwą odskocznię od miejskiego zgiełku. Wiosną 2022 roku przywrócimy im dawny blask. Ogrody Ulricha będą tworzyć zrewitalizowane Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Będzie to innowacyjna przestrzeń pełna zieleni, pysznego jedzenia, relaksu oraz wartościowej wiedzy o ekologii i zdrowym żywieniu - niepowtarzalna ostoja dla młodych i starszych mieszkańców dzielnicy i nie tylko. 

Zapraszamy na naszą stronę www.ogrodyulricha.pl, w których można zapoznać się ze szczegółami inwestycji i śledzić aktualności związane z pracami konserwatorskimi i budowlanymi. 

Failed to render chatbot, threw exception: System.IO.FileNotFoundException: Could not find the requested file File name: '/assets/chatbot/pl/wolapark/pl/scripts/frontend-widgets.min.js' at IngkaCentres.Feature.Chatbot.Controllers.ChatbotController.FindCorrectPath(String finalPart, String centerName, String& fullPath) at IngkaCentres.Feature.Chatbot.Controllers.ChatbotController.RenderChatbotBody()